بستن
 • مدت زمان 72 ساعت
 • سخنرانی 1
 • سطح مهارت همه سطوح
 • آزمون‌ها 0
 • درصد پیشرفت 80
 • گواهینامه بلی
 • User Avatar

  ابتکار

 • دسته:

  دوره چیلر

2,800,000 تومان
 • 40 دانشجو
 • english

دوره مخصوص تعمیر و نگهداری انواع چیلر

تعمیر و نگهداری چیلرهای تراکمی و چیلرهای جذبی

تعمیر و نگهداری چیلرهای تراکمی و چیلرهای جذبی

تعمیر و نگهداری چیلر جذبی یکی دیگر از خدمات گروه فنی ابتکار است ما باکمک گرفتن از تعدادی از مهندسین و متخصصین در این امردر خدمت مصرف کنندگان این سیستم خنک‌کننده عظیم و پیچیده هستیم.

دوره آموزش تخصصی و کاربردی تعمیرات چیلر تراکمی به صورت بخشی عملی و بخشی تئوری با استفاده از اساتید نمونه کشور در آموزشگاه فنی ابتکار برگزار می گردد. به کلیه شرکت کنندگان این دوره گواهینامه معتبر مهارت در دوره آموزشی پس از قبولی در آزمون از طرف فنی حرفه ای اعطا می گردد. ارزش و اعتبار گواهینامه دوره چیلرتراکمی بین المللی می باشد و برای مهاجرت قابل قبول می باشد.

نکته مهم: بسیاری از موسسات در سطح کشور بدون دارا بودن مجوز آموزشی از نهاد های معتبر علمی اقدام به برگزاری دوره های آموزشی می نمایند و درپایان دوره مدرکی غیر معتبر با مهر آن شرکت به کاراموزان داده می شود که هیچ گونه اعتباری ندارد.

پیش نیاز دوره چیلر

دوره به طوری طراحی شده است که افراد با دارا بودن حداقل سواد بتوانند اطلاعات و تخصص لازم را کسب نمایند. پیشنهاد می گردد کلیه داوطلبان دوره آموزش کولرگازی اسپیلت سطح دو را گذرانیده و پس از آن در این دوره ثبت نام نمایند.

 چگونگی تشکیل دوره آموزش چیلر تراکمی 

سرفصل موضوعات آموزش تعمیر چیلر

1-آشنایی با اصول و عملکرد چیلر های تراکمی

2-آشنایی با قطعات و نحوه ی تعمیرات این قطعات

3-آشنایی با کارکرد و تعمیرات قطعات مکانیکی

4-اشنایی با اجرای سیم کشی چیلر 

5-آشنایی با نصب و تست انواع کنترل کننده های چیلر و روش تنظیم آنها

6-آشنایی و بررسی با مدارات برق چیلر تراکمی و عیب یابی

7-عیب یابی و تعمیرات مکانیکی چیلر

8-شارژ ووکیوم و پمپ دان کردن سیکل

9-تست و عیب یابی مکانیکی

10-تست و عیب یابی الکتریکی

11-آشنایی با برج خنک کننده ، پمپ ها ، سختی گیر

12-آموزش اسید شویی چیلر

در انواع چیلر تراکمی و جذبی چیلر جذبی پرهزینه‌ترین نوع آن است و به تبع پیچیده‌ترین نوع آن که ساختار پیچیده آن نیازمند دانش بالا و تجربه کافی است .

استفاده این نوع سیستم‌های خنک‌کننده در برج‌های مسکونی و اداری نیازمند پشتیبانی توسط متخصصین آشنا به این سیستم‌ها است شما عزیزان دقت فرمایید که برای کلیه خدمات مورد نیاز بعد از نصب و راه‌اندازی چیلرها حتما با شرکت ها و گروه‌های فنی معتبر قرار داد تعمیر و نگهداری ببندید تا با از مشکلات پیشگیری شود و در صورت بروز هرنوع ایرادی نیروی مستقر در مجتمع به سرعت وارد عمل شود .

سرویس و نگهداری چیلر جذبی

مروزه در دنیا چیلر جذبی در صنعت و تبرید کاربرد بسیاری پیدا کرده و مورد توجه قرار گرفته است . با توجه یه این مسئله به یاد داشته باشید که چیلرهای جذبی نیاز به نگهداری و سرویس دوره‌ای دارند.

تعمیر و نگهداری چیلرهای تراکمی و چیلرهای جذبی
تعمیر و نگهداری چیلرهای تراکمی و چیلرهای جذبی

سهل‌انگاری در سرویس و تعمیر و نگهداری چیلر جذبی در طولانی مدت شما را مجبور به تعمیر چیلر جذبی می‌کند. دقت کنید که تعمیرات چیلر جذبی در مقایسه با سرویس چیلر جذبی بسیار پرهزینه‌تر خواهد بود.

باید سرویس چیلر جذبی به صورت دوره‌ای در برنامه زمانی بصورت :

 1. روزانه
 2. ماهانه
 3. سالانه

مورد بررسی قرار گیرد.

چیلر جذبی

چیلرهای جذبی با استفاده از حرارت آب داغ و یا شعله مستقیم گاز  در یک فرآیند ترمودینامیکی امکان تولید سرما را برای فضاهای مسکونی ، اداری و تجاری فراهم می‌کند.

بدلیل پیچیدگی فرآیند شیمیایی در چیلر جذبی تعمیر و نگهداری چیلرهای جذبی را پیچیده کرده است. چیلر‌های جذبی با گرمای تولید شده بوسیله ژنراتور مایع مبرد به حرکت درمی‌آید و فرایند ترمودینامیکی برای ایجاد سرما را طی می‌کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از صفحه اینستاگرام ما بازدید فرمائید

instagram.com/ebtekar.tasisat

جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

 

 

0 نظر

نظر خود را بنویسید

تماس با آموزشگاه
با ما در ارتباط باشید
پیام در واتس اپ!
Main Content